flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

посадові інструкції

      “ЗАТВЕРДЖУЮ”

Керівник апарату  Дніпропетровського районного суду

Дніпропетровської області

_____________О.В. Неклеса

 

29.12.2010 року

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

ЗАСТУПНИКА КЕРІВНИКА АПАРАТУ

МІСЦЕВОГО ЗАГАЛЬНОГО СУДУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

1. Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція заступника керівника апарату місцевого суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду заступника керівника апарату місцевого суду (далі - заступник керівника апарату).

1.2.  Заступник керівника апарату є посадовою особою апарату місцевого суду (далі - суд), правовий статус якої визначається Законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про державну службу».

1.3.  Заступник керівника апарату призначається на посаду та звільняється з посади наказом начальника територіального управління Державної судової адміністрації за поданням голови суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4.  На посаду заступника керівника апарату призначаються особи, які мають, як правило, вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади чи стаж роботи на державній службі на керівних посадах в інших сферах управління, як правило, не менше 3 років або загальний стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше            5 років.

1.5.  Заступник керівника апарату безпосередньо підпорядкований керівнику апарату суду. У разі відсутності керівника апарату його обов'язки на цей період покладаються на заступника керівника апарату.

1.6.   У своїй роботі заступник керівника апарату керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді, іншими актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. Організовує та забезпечує належну роботу канцелярії суду.

2.2. Розподіляє обов'язки між працівниками канцелярії суду, контролює виконання ними функціональних обов'язків.

2.3. Організовує ведення діловодства в частині прийому, реєстрації та розподілу документів, що надійшли до суду, вихідної кореспонденції.

2.4.   Приймає участь у здійсненні організаційних заходів щодо підготовки оперативних нарад.

2.5.   Вносить керівнику апарату пропозиції до плану роботи суду, контролює виконання відповідних розділів плану роботи суду.

2.6.   Забезпечує належне ведення судової статистики, архіву, кодифікаційної роботи, ведення бібліотеки суду.

2.7.   Організовує підготовку та передачу до архіву суду судових справ за минулі роки, провадження у яких закінчено, а також іншої документації канцелярії суду за минулі роки. Організовує роботу з обліку та зберігання судових справ, речових доказів, документів первинного обліку.

2.8.   Збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду, узагальнює їх, за погодженням із керівником апарату формує номенклатуру справ суду та після погодження з відповідними архівними установами подає на затвердження голові суду.

2.10.   Вносить керівнику апарату пропозиції з кадрових питань, зокрема щодо запровадження в апараті суду нових посад та скорочення існуючих, щодо призначення на посади в апарат суду, переведення на інші посади, звільнення з посад, присвоєння рангів державних службовців, заохочення, застосування заходів дисциплінарного впливу та з інших кадрових питань.

2.11.   Очолює конкурсну та атестаційну комісію для добору та прийому на державну службу працівників апарату суду.

2.12.   Проводить навчання з працівниками канцелярії суду.

2.13.   Контролює ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ.

2.14.   Організовує та контролює ведення контрольних та зведених контрольних виконавчих проваджень.

2.15.   Здійснює контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ до канцелярії суду, готує пропозиції щодо удосконалення роботи в цьому напрямку.

2.16.   Здійснює контроль за направленням судових справ із скаргами, поданнями до судів вищих інстанцій.

2.17.    Контролює правильність виписки, заповнення, реєстрації, направлення виконавчих документів та їх відкликання у разі припинення виконання.

2.18.    Веде облік та контроль за виконанням судових доручень, що надійшли з інших судів України та іноземних держав.

2.20.  Організовує та забезпечує належне здійснення прийому громадян працівниками канцелярії суду.

 

2.21. Організовує роботу по наповненню Єдиного державного реєстру судових рішень, веде контроль за повнотою та дотриманням строків направлення копій судових рішень до Реєстру.

2.22.  Здійснює організаційні заходи щодо впровадження в роботу суду інформаційних технологій, функціонування автоматизованої системи документообігу, використання засобів Інтернет, виконання завдань з фіксації судових процесів технічними засобами та інше.

2.23.  Контролює здійснення постійного оновлення інформації на власному офіційному веб-сайті суду у складі веб-порталу «Судова влада України».

2.24.  Забезпечує та контролює своєчасність отримання та відправку офіційних електронних листів електронною поштою суду.

2.25.  Забезпечує виконання та необхідне дотримання правил охорони праці та завдань протипожежної безпеки.

2.26.  Бере участь в аналітичній роботі з питань організації діловодства в суді.

2.27.  Забезпечує здійснення претензійно-позовної роботи в суді.

2.28.  Веде облік матеріально-технічних засобів суду.

2.29.  Виконує завдання щодо підтримання приміщення суду у стані придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів, технічного оснащення приміщень, створення безпечних та комфортних умов для працівників та осіб, які перебувають у суді, забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки, безперебійне її функціонування.

2.30. Виконує доручення керівника апарату суду щодо організації роботи канцелярії суду.

 

3. Права

 

3.1. Заступник керівника апарату суду має право користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про судоустрій і статус судців", "Про державну службу" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.4.      Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.5.      Вносити пропозиції голові суду та керівникові апарату суду щодо покращення умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращення роботи суду в цілому.

3.6. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4. Відповідальність

4.1. Відповідно до законодавства України несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх функціональних обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, перевищення своїх повноважень, за вчинок, який порочить його як державного службовця або дискредитує місцевий суд, порушення трудової дисципліни, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень,  пов'язаних  із  прийняттям  на державну  службу  та її проходження

 

 

 

 

5. Взаємовідносини за посадою

 

5.1. Заступник керівника апарату безпосередньо підпорядковується керівнику апарату суду.

5.2. Заступник керівника апарату отримує доручення безпосередньо від керівника апарату суду, голови суду.

5.3. Заступник керівника апарату під час виконання своїх посадових обов’язків та завдань взаємодіє з керівником апарату суду, начальником територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області, працівниками цього управління та головою суду.

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

старшого секретаря Дніпропетровського районного суду

 

1. Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція старшого секретаря Дніпропетровського районного суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду старшого секретаря суду  (далі - старший секретар суду).

1.2. Старший секретар суду є посадовою особою Дніпропетровського районного суду (далі - суд), правовий статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3. Старший секретар суду призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду старшого секретаря суду призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста або бакалавра, стаж роботи на державній службі в судових органах України не менше 2 років або загальний стаж роботи за фахом не менше 3 років.

1.5. Старший секретар суду безпосередньо підпорядкований керівнику апарату суду, координує свою діяльність з заступником керівника апарату суду відповідно до внутрішнього розподілу обов'язків.

1.6. Старшому секретарю суду безпосередньо підпорядковані секретарі суду, секретарі судового засідання, судові розпорядники та архіваріус суду.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій України", "Про статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. Організовує та забезпечує належну роботу канцелярії суду.

2.2. Розподіляє обов'язки між працівниками канцелярії суду, контролює виконання ними функціональних обов'язків.

2.3. Організовує прийом, реєстрацію та розподіл кореспонденції, що надійшла до суду.

2.4. Контролює ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ.

2.5. Організовує роботу з обліку та зберігання судових справ, речових доказів, документів первинного обліку.

2.6. Здійснює контроль за направленням судових справ зі скаргами, поданнями до судів вищих інстанцій.

2.7. Здійснює контроль за своєчасним та якісним зверненням судових рішень до виконання.

2.8. Організовує та контролює ведення контрольних та зведених контрольних виконавчих проваджень.

2.9. Забезпечує своєчасне виконання постанов про помилування.

2.10. Контролює відкликання виконавчих документів у разі припинення виконання.

2.11. Забезпечує своєчасне та якісне ведення документів первинного обліку, відповідає за достовірність та своєчасність їх складання та оформлення.

2.12. Здійснює контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ до канцелярії суду, готує відповідні пропозиції з удосконалення цієї роботи, систематично доповідає керівнику апарату суду про випадки порушення термінів здачі судових справ до канцелярії суду.

2.13. Збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду, узагальнює їх, формує номенклатуру справ суду та подає на затвердження керівнику апарату суду.

2.14. Організовує підготовку та передачу до архіву суду судових справ за минулі роки, провадження у яких закінчено, а також іншої документації канцелярії суду за минулі роки.

2.15. Уносить пропозиції до плану роботи суду з питань організації діловодства, судової статистики, контролює виконання відповідних розділів плану роботи суду.

2.16. Бере участь в аналітичній роботі з питань організації діловодства в суді.

2.17. Організовує та забезпечує належне здійснення прийому громадян працівниками канцелярії суду.

2.18. Веде облік та контроль за виконанням судових доручень, що надійшли з інших судів України та іноземних держав.

2.19. Проводить навчання з працівниками канцелярії суду.

2.20. Контролює ведення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.

2.21. Виконує доручення заступника керівника апарату суду щодо організації роботи канцелярії суду.

2.22. Забезпечує зберігання та використання штампів і печаток суду, товарно-матеріальних цінностей та документації суду.

2.23. Вносить пропозиції керівнику або заступнику керівника апарату суду щодо удосконалення організації діяльності суду.

2.24. Контролює роботу служби судових розпорядників.

2.31. Виконує інші доручення керівника та заступника керівника апарату суду.

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Уносити пропозиції голові суду, керівнику апарату суду, заступнику керівника щодо покращення умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращання роботи суду в цілому.

3.4. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4. Відповідальність

 

4.1. Старший секретар суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 

5. Взаємовідносини за посадою

 

5.1. Старший секретар суду безпосередньо підпорядковується керівнику апарату суду та його заступнику.

5.2. Старший секретар суду отримує доручення безпосередньо від керівника апарату суду та його заступника.

5.3. Старший секретар суду під час виконання своїх посадових обов’язків та завдань взаємодіє з керівником апарату суду, його заступником та головою суду.

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

 секретаря суду з кримінальних справ

Дніпропетровського районного суду

 

1. Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція секретаря кримінальної канцелярії Дніпропетровського районного суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду секретаря (далі - секретар суду).

1.2. Секретар суду є посадовою особою апарату Дніпропетровського районного суду (далі - суд), статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3. Секретар суду призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату  суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду секретаря суду призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог до стажу роботи.

1.5. Секретар суду безпосередньо підпорядкований старшому секретарю суду.

1.6. Веде первинний облік справ і матеріалів, розгляд яких передбачений кримінально-процесуальним законодавством, забезпечує заповнення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій України", "Про статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. Заводить електронні статистичні картки на справи, що надійшли до суду, контролює їх подальше заповнення та при прийнятті справ до канцелярії перевіряє картки на наявність помилок, заповнення їх відповідно до винесеного рішення і внесення судових рішень до Єдиного державного реєстру.

2.2.  Веде облік та реєстрацію справ і матеріалів за індексами:

- 1 - на кримінальну справу, скаргу приватного обвинувачення,

- 1п – на справу щодо звільнення особи від кримінальної відповідальності,

- 1н – на справу щодо неповнолітнього, до якого застосовано примусові заходи виховного характеру,

- 4 – на справу за поданням органу дізнання, слідчого, прокурора, або скаргою на їх дії,

- 5 – на справу в порядку виконання судових рішень у кримінальних справах.

2.3. Забезпечує зберігання відповідних судових справ та інших матеріалів.

2.4. Веде номенклатурні справи суду з кримінального судочинства.

2.5. Здійснює облік і забезпечує зберігання відповідних речових доказів.

2.6. Здійснює підготовку судових справ кримінального судочинства із скаргами, поданнями для надіслання до судів вищих інстанцій.

2.7. Проводить роботу з оформлення звернення судових рішень кримінального судочинства до виконання, контролює одержання повідомлень про їх виконання та забезпечує своєчасне приєднання до судових справ.

2.8. Веде контрольні та зведені контрольні виконавчі провадження.

2.9. Здійснює облік виконавчих документів по справам кримінального судочинства, які передаються для виконання до державної виконавчої служби.

2.10. Проводить перевірку відповідності документів у судових справах опису справи.

2.11. Складає за встановленими формами первинні статистичні звіти про результати розгляду судових справ.

2.12. Надає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду.

2.13. Здійснює підготовку та передачу до архіву суду судових справ кримінального судочинства за минулі роки, провадження у яких закінчено, а також іншу документацію канцелярії суду за минулі роки.

2.14. Здійснює прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів по справам кримінального судочинства, які зберігаються в канцелярії суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого порядку.

2.15. На час тимчасової відсутності старшого секретаря суду за наказом керівника апарату суду виконує його обов'язки.

2.16. Виконує доручення керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та старшого секретаря суду щодо організації роботи канцелярії суду.

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Уносити пропозиції голові суду, керівникові апарату суду, старшому секретарю суду щодо покращання умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращання роботи суду в цілому.

3.4. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

 

 

4. Відповідальність

 

4.1. Секретар суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 

5. Взаємовідносини за посадою

 

5.1. Секретар суду з кримінальних справ безпосередньо підпорядковується старшому секретарю суду.

5.2. Секретар суду отримує доручення безпосередньо від старшого секретаря суду.

5.3. Секретар суду під час виконання своїх посадових обов’язків та завдань взаємодіє зі старшим секретарем суду та заступником керівника апарату суду.

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

 секретаря суду з цивільних справ

Дніпропетровського районного суду

 

1. Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція секретаря цивільної канцелярії Дніпропетровського районного суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду секретаря (далі - секретар суду).

1.2. Секретар суду є посадовою особою апарату Дніпропетровського районного суду (далі - суд), статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3. Секретар суду призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду секретаря суду призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог до стажу роботи.

1.5. Секретар суду безпосередньо підпорядкований старшому секретарю суду.

1.6. Веде первинний облік справ і матеріалів, розгляд яких передбачений цивільно-процесуальним законодавством, забезпечує заповнення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. Заводить електронні статистичні картки на справи, що надійшли до суду, контролює їх подальше заповнення та при прийнятті справ до канцелярії перевіряє картки на наявність помилок, заповнення їх відповідно до винесеного рішення і внесення судових рішень до Єдиного державного реєстру.

2.2. Веде облік та реєстрацію справ і матеріалів за індексами:

- 2 - на цивільну справу (позовне провадження),

- 2о – на цивільну справу (окремого провадження),

- 2н – на цивільну справу (наказного провадження),

- 2к – на справу про визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні,

- 2с – на заяву про скасування судового наказу,

- 2п – на заяву про перегляд заочного рішення,

- 2в – на заяву про відновлення втраченого судового провадження,

- 8 – на заяву про перегляд рішення (ухвали, судового наказу) у цивільних справах за ново виявленими обставинами.

2.3. Забезпечує зберігання відповідних судових справ та інших матеріалів.

2.4. Веде номенклатурні справи суду з цивільного судочинства.

2.5. Здійснює облік і забезпечує зберігання відповідних речових доказів.

2.6. Здійснює підготовку судових справ цивільного судочинства із скаргами, поданнями для надіслання до судів вищих інстанцій.

2.7. Проводить роботу з оформлення звернення судових рішень цивільного судочинства до виконання, контролює одержання повідомлень про їх виконання та забезпечує своєчасне приєднання до судових справ.

2.8. Веде контрольні та зведені контрольні виконавчі провадження.

2.9. Здійснює облік виконавчих документів по справам цивільного судочинства, які передаються для виконання до державної виконавчої служби.

2.10. Проводить перевірку відповідності документів у судових справах опису справи.

2.11. Складає за встановленими формами первинні статистичні звіти про результати розгляду судових справ.

2.12. Надає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду.

2.13. Здійснює підготовку та передачу до архіву суду судових справ цивільного судочинства за минулі роки, провадження у яких закінчено, а також іншу документацію канцелярії суду за минулі роки.

2.14. Здійснює прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів по справам цивільного судочинства, які зберігаються в канцелярії суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого порядку.

2.15. На час тимчасової відсутності старшого секретаря суду за наказом керівника апарату суду виконує його обов'язки.

2.16. Виконує доручення керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та старшого секретаря суду щодо організації роботи канцелярії суду.

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Уносити пропозиції голові суду, керівникові апарату суду, заступнику керівника апарату суду та старшому секретарю суду щодо покращання умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращання роботи суду в цілому.

3.4. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

 

4. Відповідальність

 

4.1. Секретар суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

5. Взаємовідносини за посадою

 

5.1. Секретар суду з цивільних справ безпосередньо підпорядковується старшому секретарю суду.

5.2. Секретар суду отримує доручення безпосередньо від старшого секретаря суду.

5.3. Секретар суду під час виконання своїх посадових обов’язків та завдань взаємодіє зі старшим секретарем суду та заступником керівника апарату суду.

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

 секретаря адміністративної канцелярії

Дніпропетровського районного суду

 

1. Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція секретаря адміністративної канцелярії Дніпропетровського районного суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду секретаря (далі - секретар суду).

1.2. Секретар суду є посадовою особою апарату Дніпропетровського районного суду (далі - суд), статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3. Секретар суду призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату  суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду секретаря суду призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог до стажу роботи.

1.5. Секретар суду безпосередньо підпорядкований старшому секретарю суду.

1.6. Веде первинний облік справ і матеріалів, розгляд яких передбачений цивільно-процесуальним законодавством, а саме  забезпечує заповнення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. Заводить електронні статистичні картки на справи, що надійшли до суду, контролює їх подальше заповнення та при прийнятті справ до канцелярії перевіряє картки на наявність помилок, заповнення їх відповідно до винесеного рішення і внесення судових рішень до Єдиного державного реєстру.

2.2. Веде облік та реєстрацію справ і матеріалів за індексами:

- 6а – про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень,

- 2ад – на адміністративну справу щодо виконання судових доручень,

- 2аз – на заяву про забезпечення позову, доказів у адміністративних справах,

-  3 – на справу про адміністративні правопорушення,

-  3в – на справу в порядку виконання постанов у справах про адміністративне правопорушення.

2.3. Забезпечує зберігання відповідних судових справ та інших матеріалів.

2.4. Веде номенклатуру суду щодо розгляду адміністративних справ.

2.5. Здійснює облік і забезпечує зберігання відповідних речових доказів.

2.6. Здійснює підготовку адміністративних справ для надіслання до судів вищих інстанцій.

2.7. Проводить роботу з оформлення звернення судових рішень по справам до виконання, контролює одержання повідомлень про їх виконання та забезпечує своєчасне приєднання до судових справ.

2.8. Веде контрольні та зведені контрольні виконавчі провадження.

2.9. Здійснює облік виконавчих документів по справам, які передаються для виконання до державної виконавчої служби.

2.10. Проводить перевірку відповідності документів у адміністративних справах опису справи.

2.11. Складає за встановленими формами первинні статистичні звіти про результати розгляду судових справ.

2.12. Надає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду.

2.13. Здійснює підготовку та передачу до архіву суду адміністративних справ за минулі роки, провадження у яких закінчено, а також іншу документацію канцелярії суду за минулі роки.

2.14. Здійснює прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів по адміністративним справам, які зберігаються в канцелярії суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого порядку.

2.15. На час тимчасової відсутності старшого секретаря суду за наказом керівника апарату суду виконує його обов'язки.

2.16. Виконує доручення керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду  та старшого секретаря суду щодо організації роботи канцелярії суду.

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Уносити пропозиції голові суду, керівникові апарату суду, старшому секретарю суду щодо покращання умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращання роботи суду в цілому.

3.4. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

 

 

4. Відповідальність

 

4.1. Секретар суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

5. Взаємовідносини за посадою

 

5.1. Секретар суду з цивільних справ безпосередньо підпорядковується старшому секретарю суду.

5.2. Секретар суду отримує доручення безпосередньо від старшого секретаря суду.

5.3. Секретар суду під час виконання своїх посадових обов’язків та завдань взаємодіє зі старшим секретарем суду та заступником керівника апарату суду.

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

секретаря судового засідання

Дніпропетровського районного суду

 

 

1. Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція секретаря судового засідання Дніпропетровського районного суду  встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду секретаря судового засідання (далі - секретар судового засідання).

1.2. Секретар судового засідання є посадовою особою апарату Дніпропетровського районного суду (далі - суд), статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3. Секретар судового засідання призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду секретаря судового засідання призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог щодо стажу роботи.

1.5. Секретар судового засідання безпосередньо підпорядкований судді, з яким працює відповідно до внутрішнього розподілу обов'язків, координує свою діяльність з помічником судді.

1.6. Секретар судового засідання безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. Здійснює судові виклики та повідомлення в справах, які знаходяться у провадженні судді; оформлює заявки до органів внутрішніх справ, адміністрації місць попереднього ув'язнення про доставку до суду затриманих та підсудних осіб, готує копії відповідних судових рішень.

2.2. Здійснює оформлення та розміщення списків справ, призначених до розгляду.

2.3. Перевіряє наявність і з'ясовує причини відсутності осіб, яких викликано до суду, і доповідає про це головуючому судді.

2.4. Здійснює перевірку осіб, які викликані в судове засідання, та зазначає на повістках час перебування в суді.

2.5. Забезпечує фіксування судового засідання технічними засобами згідно з Інструкцією про порядок фіксування судового процесу технічними засобами.

2.6. Веде журнал судового засідання, протокол судового засідання.

2.7. Виготовляє копії судових рішень у справах, які знаходяться в провадженні судді.

2.8. Здійснює заходи щодо вручення копії вироку засудженому або виправданому відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України, за дорученням судді здійснює заходи щодо дачі підсудним або засудженим підписки про невиїзд.

2.9. Здійснює оформлення для направлення копій судових рішень сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі й фактично не були присутніми в судовому засіданні при розгляді справи.

2.10. Готує виконавчі листи у справах, за якими передбачено негайне виконання.

2.11. Оформлює матеріали судових справ і здійснює передачу справ до канцелярії суду.

2.12. Виконує інші доручення судді, помічника судді, що стосуються організації розгляду судових справ.

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій України" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Уточнювати суті процесуальної дії з метою її правильного відображення в журналі судового засідання (протоколі судового засідання).

3.4. Уносити пропозиції щодо вдосконалення роботи із забезпечення діяльності секретарів судового засідання та роботи суду.

3.5. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.6. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4. Відповідальність

 

4.1. Секретар судового засідання відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

5. Взаємовідносини за посадою

 

5.1. Секретар судового засідання безпосередньо підпорядковується судді, помічнику судді, старшому секретарю суду.

5.2. Секретар суду отримує доручення безпосередньо від судді та помічника судді.